INOPLUS Bon Appetite 4 Kids
Τα εργαστήριά μας λαμβάνοντας υπόψη τις ανάγκες τις παιδικής ηλικίας δημιούργησαν το συγκεκριμένο σιρόπι , εφαρμόζοντας τα πιο αυστηρά πρότυπα ποιοτικού ελέγχου ώστε το προϊόν αυτό να είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για το παιδί.
Συνιστάται σε παιδιά μέχρι την εφηβεία ως διεγερτικό της όρεξης και ως τονωτικό που χαρίζει ενέργεια και ευεξία
Τα εκχυλίσματα φυτών που χρησιμοποιήθηκαν για την παρασκευή αυτού του σιροπιού επιλέχθηκαν πολύ προσεκτικά, ώστε με τη συνδυαστική τους δράση να αποφέρουν τα βέλτιστα αποτελέσματα.
Δράσεις Συστατικών
- Τα προβιοτικά που εμπεριέχονται είναι φυτικής προέλευσης και βοηθούν στην καλύτερη λειτουργία του εντέρου έτσι ώστε να επιτευχθεί καλύτερα η αφομίωση των βιταμινών και των μεταλλικών στοιχείων από τον οργανισμό.
- Βιταμίνες Β1, Β2, Β6 οι οποίες επηρεάζουν την ανάπτυξη του παιδιού, τονώνουν την όρεξη του, ενεργοποιούν το γαστρεντερικό του και ενισχύουν την ομαλή λειτουργία του νευρικού συστήματος.
- Ο βασιλικός πολτός είναι πλούσιος σε όλα τα θρεπτικά συστατικά και κυρίως σε βιταμίνες B, C, D, A, E, οι οποίες χαρίζουν ευεξία ενέργεια και τόνωση στον οργανισμό μας.
- Ξεχωρίζει για την ευχάριστη γεύση του, φρούτα του δάσους.
Ενεργά Συστατικά
Ποιοτική και ποσοτική σύσταση σε 2 κουταλάκια του γλυκού 10ml
- Σύμπλεγμα δημητριακών και βύνης 1000mg
- Χλωριούχο μαγνήσιο 25mg
- Σπόροι βρώμης (Avena Sativa) 300mg
- Ρίζα από κιχόριο (Cichorium Intybus) 300mg
- Βασιλικός Πολτός 50mg
- FOS (φρουκτο-ολιγοσακχαρίτες) 250mg
- Συμπύκνωμα κόκκινων φρούτων 60mg
- Βιταμίνη Β6 (υδροχλωρική πυριδοξίνη) 0,15mg
- Βιταμίνη Β2 (φωσφορική ριβοφλαβίνη) 0,15mg
- Βιταμίνη Β1 (υδροχλωρική θειαμίνη) 0,15mg
- Θειικός χαλκός 0,11mg
Τρόπος λήψης
1 κουταλάκι του γλυκού 2 φορές την ημέρα, Ιδανικό για παιδιά απο 3 και άνω
Συσκευασία
Μπουκάλι των 150ml