HEALTH AID Di-Stress
Το Di-Stress της HealthAid είναι μία ειδικά ισορροπημένη σύνθεση βιταμινών του συμπλέγματος Β, βιταμίνης C, χολίνης και ινοσιτόλης, για την αντιμετώπιση του άγχους και της κόπωσης. Καταπολεμά το πνευματικό και σωματικό στρες, βελτιώνει τη ψυχική διάθεση όσων αισθάνονται κουρασμένοι και νομίζουν ότι αδυνατούν να ανταποκριθούν σε έντονους ρυθμούς και υποχρεώσεις.
Ιδιαίτερα χρήσιμο σε περιπτώσεις κόπωσης και κατάπτωσης μετά από έντονη σωματική και νοητική πίεση καθώς ανεβάζει τα επίπεδα ενέργειας του οργανισμού μεταβολίζοντας πρωτεΐνες, λίπη και υδατάνθρακες σε ενέργεια. Ιδιαίτερα χρήσιμο σε όλες τις πληθυσμιακές ομάδες.
Πίνακας Συστατικών
Κάθε κάψουλα περιέχει |
|
|
|
|
Vitamin C |
120mg |
|
Biotin |
50mg |
Thiamin (vitamin B1) |
50mg |
|
Pantothenic Acid |
50mg |
Riboflavin (vitamin B2) |
50mg |
|
Iron |
5mg |
Niacin (vitamin B3) |
50mg |
|
Choline Bitartrate |
50mg |
Vitamin B6 |
50mg |
|
Inositol |
50mg |
Folic Acid |
50mg |
|
PABA |
50mg |
Vitamin B12 |
10mg |
|
|
|
Οδηγίες Χρήσεως: Ενήλικες και παιδιά άνω των 12 ετών 1 ταμπλέτα ημερησίως.
Σημείωση
Μπορεί να προκληθεί κίτρινος υπερχρωματισμός των ούρων ο οποίος οφείλεται στην αποβολή της βιταμίνης Β2. Θεωρείται φυσιολογικός και αβλαβής.
Tα συμπληρώματα διατροφής δεν αποτελούν υποκατάστατο μιας ισορροπημένης διατροφής, Διατηρείται σε δροσερό και ξηρό μέρος, Να φυλάσσεται μακριά από τα παιδιά, Να μην γίνεται υπέρβαση της συνιστώμενης ημερήσιας δόσης , Συμβουλευτείτε τον γιατρό σας αν είστε έγκυος, θηλάζετε, βρίσκεστε υπό φαρμακευτική αγωγή.